Stołpie 1, 76-010 Polanów
Trasa dojazdowa: Zjeżdżając z trasy nr 206 KOSZALIN - POLANÓW od strony Koszalina w miejscowości Kościernica skręcamy w lewo wg drogowskazu na Sowinko. Tą wąską drogą asfaltową jedziemy około 2,5 km do Sowinka, następnie na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo wg drogowskazu na Powidz (obok sklepu i przystanku autobusowego). Po 1,5 km dojeżdżamy do Powidza i na końcu wioski wjeżdżamy w drogę leśną. Na rozwidleniu dróg kierujemy się delikatnie w lewo po drodze usypanej kamieniem. Drogą leśną około 1,5 km dojeżdżacie Państwo bezpośrednio do posesji Krainy Łagodności (czarny płot).

Witam i zapraszam serdecznie
Basia Klemba

Warto zobaczyć:

 • Oddalone o 3 km od osady jezioro Rekowe z bardzo czystą woda, w którym mieszkają raki oraz różne gatunki ryb. Nad jeziorem istnieje możliwość wypożyczenia rowerku wodnego.
 • Zamek Książąt Pomorskich w nadmorskiej miejscowości Darłowo oddalone od osady około 45 km
 • Park Wodny w Darłowie z morska wodą około 45 km
 • Św. Góra Polanowska na Pojezierzu Bytowskim o wzniesieniu 155,2 m. n.p.m, na której znajduje się kapliczka - odległość od osady 20 km,
 • Ogrody tematyczne HORTULUS w Dobrzycy około 43 km
  Zostały założone w 1992 roku. Istotą tych ogrodów jest pokazanie układu roślin w kompozycjach ogrodowych i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach. Dlatego też ogrody są podzielone tematycznie. Są wśród nich klasyczne, jak: japoński, francuski, Śródziemnomorski oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, jak ziołowy czy warzywny.
 • Arboretum w Nadleśnictwie Karnieszewice około 25 km
  Położone jest przy drodze ze wsi Karnieszewice do Wierciszewa. Park leśny powstał najprawdopodobniej w 1881 roku z okazji Zjazdu Pomorskiego Towarzystwa Leśnego w celu badania rozwoju i aklimatyzacji gatunków obcego pochodzenia, a szczególnie daglezji zielonej, której aleja jest jedną z największych osobliwości obiektu. Arboretum opiekuje się nadleśnictwo w Karnieszewicach z siedzibą w Trawicy, tam też trzeba zgłosić chęć zwiedzenia parku.
 • Park Leśników im. Jana Łoboźca przy leśniczówce Osetno około 12 km
  Park jest doskonałym miejscem odpoczynku dla całych rodzin. Wśród przepięknie skomponowanych roślin, strumyczków, oczek wodnych w otoczeniu lasu można zatrzymać się™ w przygotowanych szałasach z możliwością  bezpiecznego zrobienia ogniska. Warto zwrócić również uwagę na kilkuletni dąb szypułkowy zwany „Dębem Jana Pawła II", który wyrósł żołędzi  poświęconych przez papieża w trakcie wizyty delegacji leśników polskich w Watykanie. Park nieodpłatnie dostępny jest dla zwiedzających przez cały rok.
 • Aleja Mrówek im. Tadeusza Podkówki w Leśnictwie Kościernica około 7 km od osady
  Znajduje się na północny zachód od jeziora Nicemino. Występuje tam największe w Europie skupisko mrówki Atamowej. Cechą charakterystyczną tych owadów są wielomateczne gniazda. Budowa nowego gniazda odbywa się wiosną i polega na wywędrowaniu mrówek wraz z larwami i poczwarkami. Mrówki te budują okazałe mrowiska w postaci kopców z igliwia, ziemi i gałązek. Wysokość mrowiska może dochodzić do 2 metrów. Pozostała jego część znajduje się pod ziemią. W jednym mrowisku może żyć nawet 100 tysięcy mrówek.